Jdi na obsah Jdi na menu
 


Claude Makelele - 4
ProfilOdehrané utkáníStatistiky
Jméno:Claude
Příjmení:Makelele
Datum narození:18. 02. 1973
Místo narození:Kinshasa
Národnost:Francie
Výška:170 cm
Váha:66 kg
Pozice:Záložník
Číslo dresu:4
Přestupová částka:16 800 000 liber
Předchozí kluby:Real Madrid, Celta Vigo, Marseille, Nantes, Brest
V týmu od data:1. 09. 2003
Smlouva do:neurčeno

Když hráči jako Zidane, Figo nebo Raúl řeknou, že je někdo nepostradatelný, měli byste jim věřit. Naštěstí pro Chelsea si Real Madrid neuvědomil přínos francouzského reprezentanta a ten přestoupil do Londýna pouhých 30 minut před koncem letního přestupního okna.

Nedává tolik gólů jako Raúl, neobehrává hráče jako Figo ani neposílá geniální přihrávky na útočníky jako Zidane. Takže proč je Claude Makelele tak ceněný? Odpovědí je práce, černá a tvrdá dřina uprostřed hřiště, kterou zajišťuje útočné výpady. V Chelsea je jeho role stejná, jen pozice v týmu a samozřejmě i plat je na odpovídající úrovni jeho kvalit.

Narodil se v Kongu, ale už ve čtyřech letech se stěhoval do adoptivní Francie. Prošel několika kluby a poté zamířil do španělské Celty Vigo, kde si jeho talentu všiml Real Madrid.

Tři roky na Bernabeu z něj udělali jednoho z nejrespektovanějších záložníků na světě. Byl také u dvou vítězství v La Primera Divisona a Champions League. Chelsea doufá, že ve svých výkonech bude pokračovat a vybojuje pro ni další vítězství.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář